Skip to main content Skip to main navigation

Fjordsgade 11, 2.sal

5000
Odense C

På vores kontor i Fjordsgade, Odense sidder vi i alt 48 personer, som alle har speciale i firmapension og behandlingsforsikring. På kontoret sidder vores administrationsteam altid klar til at hjælpe både din virksomhed og dine medarbejdere. Administrationsteamet arbejder tæt sammen med vores team af pensionsmæglere og rådgivere, som har mange års erfaring indenfor Liv & Pension.

For yderlige informationer, kontakt os på:

+45 66 11 88 34

Service@soderbergpartners.dk

 

Åbningstider

  • Idag
  • Mandag 09:00 - 15:30
  • Tirsdag 09:00 - 15:30
  • Onsdag 09:00 - 15:30
  • Torsdag 09:00 - 15:30
  • Fredag 09:00 - 14:30
vi mener at

Ventetid er spildtid

Vi står klar til at rådgive i valget af den behandlingsforsikring, der opfylder netop din virksomheds ønsker til, hvordan du og dine medarbejderes arbejdsevner sikres bedst muligt. Gennem individuel vejledning finder vi sammen frem til en skræddersyet løsning, der gør arbejdslivet i din virksomhed tryg og stabil – også i tilfælde af sygdom og ulykke.

Vi gør det enkelt

Der er mange muligheder for at kombinere firmapensionsordninger. Det kan virke komplekst og svært overskueligt at sammensætte den helt rigtige ordning. Hos os gør vi det enkelt for dig som beslutningstager, fordi vi tager udgangspunkt i det konkrete behov, som din virksomhed har.

Vi gør det enkelt

Der er mange muligheder for at kombinere firmapensionsordninger. Det kan virke komplekst og svært overskueligt at sammensætte den helt rigtige ordning. Hos os gør vi det enkelt for dig som beslutningstager, fordi vi tager udgangspunkt i det konkrete behov, som din virksomhed har.

Vær opdateret

Vi er din samarbejdspartner på pensionsområdet, og derfor er det vigtigt for os, at sikre os, at din virksomhed hele tiden er orienteret om, hvad der rører sig på det danske pensionsmarked. Naturligvis også når det gælder den allerseneste lovgivning på området. Hos os holder vi løbende statusmøder med alle vores kunder, og dermed er vi sikre på, at pensionsaftaler og vilkår altid er opdaterede og af høj kvalitet.  

Vær opdateret

Vi er din samarbejdspartner på pensionsområdet, og derfor er det vigtigt for os, at sikre os, at din virksomhed hele tiden er orienteret om, hvad der rører sig på det danske pensionsmarked. Naturligvis også når det gælder den allerseneste lovgivning på området. Hos os holder vi løbende statusmøder med alle vores kunder, og dermed er vi sikre på, at pensionsaftaler og vilkår altid er opdaterede og af høj kvalitet.  

Vi arbejder proaktivt idag for at du kan få et rigere og tryggere liv i morgen


Kontaktpersoner

AH

Anders Heidelbach

Pensionskundechef

anders.heidelbach@soderbergpartners.dk
+45 28 93 98 14

Anders Marott

Pensionskundechef

anders.marott@soderbergpartners.dk
+45 50 96 01 08

Anita Åholt Jensen

Praktikant

anita.aaholt@soderbergpartners.dk

Bo Lykke Nielsen

Pensionskundechef

bo.lykke@soderbergpartners.dk
+45 27 53 74 15

Claus Bang

Pensionskundechef

claus.bang@soderbergpartners.dk
+45 40 20 64 80

Erik Rou

Forsikringsmægler, Liv og Pension

erik.rou@soderbergpartners.dk
+45 20 99 44 55

Erik Rugholm

Pensionskundechef

erik.rugholm@soderbergpartners.dk
+45 23 67 13 04

Finn Kryger Andersen

Konsulent

finn.andersen@soderbergpartners.dk
+45 20 96 26 55

Gorm Sigaard

Forsikringsmægler, Liv og Pension

gorm.sigaard@soderbergpartners.dk
+45 31 23 32 61

Gunner Sørensen

Pensionskundechef

gunner.sorensen@soderbergpartners.dk
+45 40 80 66 26

Helle Kapper

Forsikringsmæglerassistent

helle.kapper@soderbergpartners.dk
+45 22 74 17 65

Henriette Hammershøi

Projektleder

henriette.hammershoi@soderbergpartners.dk
+45 66 11 88 34

Henrik Iversen

Pensionskundechef

henrik.iversen@soderbergpartners.dk
+45 50 96 01 01

Jakob Lausen

Pensionskundechef

jakob.lausen@soderbergpartners.dk
+45 27 11 22 58

Jan Erik Dahl Hansen

Pensionskundechef

janerik.dahl@soderbergpartners.dk
+45 60 24 08 38

Jan Winther Pedersen

Pensionskundechef

jan.winther@soderbergpartners.dk
+45 61 73 04 36

Jørgen Foder

Pensionskundechef

jorgen.foder@soderbergpartners.dk
+45 21 70 39 50

Katja Englund

Forsikringsmæglerassistent

katja.englund@soderbergpartners.dk
+45 66 11 88 34

Kim Mathias Olesen

Forsikringsmægler, Liv og Pension

kim.olesen@soderbergpartners.dk
+45 23 88 60 03

Lisbeth Grenov

Forsikringsmægler, Liv og Pension

lisbeth.grenov@soderbergpartners.dk
+45 20 77 11 58

Mads Lindkær

Direktør & Forsikringsmægler, Liv og Pension

mads.lindkaer@soderbergpartners.dk
+45 40 74 72 43

Mariann Melhedegaard

Forsikringsmægler, Liv og Pension

mariann.melhedegaard@soderbergpartners.dk
+45 51 64 69 65

Martin Larsen

Pensionskundechef

martin.larsen@soderbergpartners.dk
+45 22 56 89 99

Mette Ryberg

Pensionskundechef

mette.ryberg@soderbergpartners.dk
+45 27 13 66 60

Mia-Maja Wintcentsen

Forsikringsmægler assistent

mia.wintcentsen@soderbergpartners.dk
+45 66 11 88 34

Michael Kapper

Forsikringsmægler, Liv og Pension

michael.kapper@soderbergpartners.dk
+45 28 19 80 61

Michael Roediger

Pensionskundechef

michael.roediger@soderbergpartners.dk
+45 27 53 74 02

MLJ

Miriam Lykke Jensen

Studentermedhjælper

miriam.lykke@soderbergpartners.dk
+45 66 11 88 34

Mogens Forsberg Lorentzen

Forsikringsmægler, Liv og Pension

mogens.lorentzen@soderbergpartners.dk
+45 22 99 99 88

NR

Nicoline Rou

Pensionskundechef

nicoline.rou@soderbergpartners.dk
+45 53 86 71 00

Niels Asger Nielsen

Konsulent

niels.nielsen@soderbergpartners.dk
+45 40 20 71 30

Ole Østergaard

Pensionskundechef

ole.ostergaard@soderbergpartners.dk
+45 60 42 47 47

Per Deleuran

Pensionskundechef

per.deleuran@soderbergpartners.dk
+ 45 30 66 73 65

Peter Dalsgaard

Forsikringsmægler, Liv og Pension

peter.dalsgaard@soderbergpartners.dk
+45 23 90 56 02

Rena Arildsen

Forsikringsmægler, Liv og Pension

rena.arildsen@soderbergpartners.dk
+45 24 29 14 86

RJ

René Jørgensen

Forsikringsmægler, Liv og Pension

rene.jorgensen@soderbergpartners.dk
+45 21 33 43 89

Stig Nelkop

Pensionskundechef

stig.nelkop@soderbergpartners.dk
+45 53 53 39 87

Stig Winther Christensen

Konsulent

stig.christensen@soderbergpartners.dk
+45 50 96 01 10

Søren Visti Christiansen

Pensionskundechef

soren.visti@soderbergpartners.dk
+45 91 89 45 89

Thorsten Hansen

Direktør & Forsikringsmægler, Liv og Pension

thorsten.hansen@soderbergpartners.dk
+45 40 51 43 24

Torben Jensen

Teknisk direktør & Forsikringsmægler, Liv og Pension

toj@soderbergpartners.dk
+45 40 57 13 74

TA

Trine Antonsen

Administrator, Liv

trine.antonsen@soderbergpartners.dk
+45 66 11 88 34